Супер Игуаин дърпа Наполи към титлата

Наполи победи с 3:1 Сасуоло пред препълнените трибуни на "Сан Паоло" в късния мач от съботната програма на Серия А и се утвърди на върха във временното класиране с 4 точки аванс пред Интер. Над всички отново беше аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин, който отбеляза два гола и вече има на сметката си 20 попадения през сезона в Серия А. Двубоят започна с минута мълчание в памет на майката на халфа на Наполи Натаниел Чалоба.

Така Наполи си върна тъпкано на Сасуоло, който беше един от двата тима, които успяха да нанесат загуби на неаполитанците през есента.

Това стана при дебюта на треньора Маурицио Сари, като тимът му отстъпи с 1:2. Втората загуба на Наполи беше нанесена от Болоня с 3:2, като това са единствените две поражения за тима през сезона в шампионата, купата на Италия и Лига Европа.

Двубоят на "Сан Паоло" започна кошмарно за домакините, след като още в третата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, която беше майсторски реализирана от Диего Фалчинели. Голът подейства шоково за играчите на Наполи, които се вдигнаха на щурм и в крайна сметка успяха да превземат вратата на Сасуоло в 19-ата минута чрез Хосе Кайехон, който се разписа отблизо с глава след центриране на Лоренцо Инсиние. Минута по-късно Кайехон беше изведен сам пред вратаря на гостите, но реферите маркираха засада.

В 28-ата минута Хосе Рейна спаси вратата на Наполи от попадение, след като отбраната пред него се пропука. В 34-ата минута и Инсиние беше близо до гол, но малко точност не му достигна, за да прати топката в мрежата. Пълният обрат стана факт в 41-ата минута, когато Гонсало Игуаин изведе Наполи напред с 19-ия си гол за сезона, след като засече центриране на Марек Хамшик в близост до вратата.

Второто полувреме отново предложи динамичен футбол, като преобладаваха опасностите пред вратата на гостите, тъй като Наполи бързаше да убие интригата в мача с трети гол, но играчите на Сасуоло самоотвержено се бранеха. След куп пропуски пред вратата на гостите, накрая Наполи можеше да получи гол в 86-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини насочи топката опасно с глава, но Рейна се справи с опасността. Логиката обаче възтържествува в добавеното време, когато Гонсало Игуаин оформи крайното 3:1 с юбилейния си 20-и гол за сезона. Така Наполи се утвърди еднолично на върха с 4 точки аванс и вече поглежда още по-смело към "скудетото".