Тотнъм разсипа Съндърланд за едно полувреме (видео)

Тотнъм стигна до обрат и убедителна победа с 4:1 над Съндърланд. "Черните котки", които бяха в серия от две последователни победи, поведоха на "Уайт Харт Лейн" с гол на Патрик ван Аанхолт (40'). "Шпорите" обаче изравниха моментално след попадение на Кристиан Ериксен (42'). След почивката домакините разбиха своя съперник, вкарвайки още три гола. Точни бяха Муса Дембеле (60'), Ериксeн (67') и Хари Кейн (79'-от дузпа).

Три промени бе направил в своя състав Маурисио Почетино - Дани Роуз, Киърън Трипиър и Муса Дембеле стартираха днес вместо Бен Дейвис, Кайл Уокър и Том Каръл. 21-годишният Дордан Пикфорд започна на вратата на Съндърланд в своя дебют в Премиър лийг. Дани Греъм пък замени Фабио Борини в предни позиции.

В първите минути Пикфорд изби опасен удар на Кейн, а Деле Али стреля над вратата от чиста позиция. В 35-ата минута "шпорите" организираха добра контраатака, но Ламела шутира встрани от вратата.

Пет минути преди края на първата част "черните котки", които до момента не бяха застрашили по никакъв начин вратата на Тотнъм, поведоха изненадващо в резултата. Адам Джонсън изведе със страхотен пас Аанхолт отляво. Холандецът стреля от малък ъгъл, а Лорис не покри разстоянието до близката греда и допусна топката да влезе във вратата му. Домакините обаче върнаха гола още в следващата атака. Пикфорд излезе и изби добре удар на Кейн, но след това топката стигна до Ериксен, който я насочи към вратата. Катърмол не успя да изчисти на голлинията, въпреки че имаше шанс да го направи - 1:1. В добавеното време на първата част Пикфорд отново се прояви добре, след като изби опасен шут на Ериксен.

В 53-ата минута Дефоу пропусна добра възможност да изведе отново Съндърланд напред, а малко след това и Деле Али не успя да намери вратата след удар с глава отблизо.

Логичното се случи и в 60-ата минута "шпорите" стигнаха до пълен обрат. Пикфорд отново боксира шут на Кейн, след което Муса Дембеле стреля много прецизно по земя - 2:1. Седем минути след това Ериксен реши всичко с удар от границата наказателното поле, след който топката рикошира в дебютиралия за Съндърланд Кирххоф и стана неспасяема за Пикфорд - 3:1.

В 78-ата минута Кирххоф фаулира Роуз в наказателното поле. Хари Кейн изпълни точно дузпата, оформяйки крайното 4:1.

Тотнъм остава на четвърто място с актив от 39 точки. Съндърлан е предпоследен с 18 пункта.