Добри изяви за Везенков при загуба на Барса в Москва

Отборът на Барселона Ласа не издържа срещу ЦСКА (Москва) в двубой от третия кръг на Топ 16 на Евролигата и отстъпи с при визитата си в руската столица. Двата тима изиграха мач с доста над средната резултатност за Евролигата, а също така предложиха на феновете редица атрактивни изпълнения.

Каталунците имат 1 победа и 2 поражения след три изиграни двубоя, докато балансът на "червените" вече е положителен - 2 успеха и 1 загуба.

Александър Везенков оползотвори максимално добре полученото от треньора Шави Паскуал игрово време. Българското крило игра близо 7 минути, всички от които през първото полувреме, като за този период съумя да вкара 7 точки. 20-годишният нашенец бе стопроцентов за 2 точки - 2/2, докато от тройката реализира 1 от 2 стрелби. Въпреки доброто си включване преди почивката, Везенков така и не се появи в игра през втората половина на двубоя в "Мегаспорт Арена".

Барселона водеше с точка (29:28) след равностойна първа четвърт, но ЦСКА успя да вземе добра преднина през втората и се оттегли на почивка с аванс от 46:54. Каталунците се върнаха в двубоя минути след началото на второто полувреме, доближавайки се само на точка (53:54), но водени от Теодосич руснаците пак съумяха да се откъснат напред и минута преди края на третата част вече водеха с двуцифрен аванс - 59:69, а след 30 минути имаха преднина от 59:76. През заключителните 10 минути промяна в случващото се на паркета нямаше и московчани заслужено триумфираха с 82:93.

Хуан Карлос Наваро завърши като най-резултатен за загубилия тим. Легендарният гард вкара 16 точки за 25 минути на паркета, но през третата четвърт бе дисквалифициран заради непрестанните си разправии с реферите. Джъстин Долман добави 14 точки за Барселона, докато Алекс Абринес и Стратос Перпероглу вкараха съответно 12 и 11.

Кори Хигинс наниза 20 точки за ЦСКА, докато Милош Теодосич завърши с 16 точки и 6 асистенции. Руските баскетболисти на домакините също се представиха на ниво, като Андрей Воронцевич реализира 16 точки и овладя 9 борби, а Дмитри Кулагин вкара 10 и направи 3 завършващи паса.