Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

10 години по-късно: Гуркюф отново игра за Рен

Йоан Гуркюф се завърна в игра за първия си клуб Рен десет години след като напусна отбор в посока Милан. 29-годишният халф премина при бретанците още преди няколко месеца, но лекуваше контузия, която не му позволи да направи повторен дебют за тима преди днешното дерби на Бретан срещу Лориен от 20-ия кръг на Лига 1. Двубоят завърши 2:2, а Гуркюф се появи в игра в средата на втората част.

"Мерлузите" могат да съжаляват, че не си тръгнаха с три точки от Рен, тъй като водеха с 2:0 след автогол на Фалу Диане и попадение на Маджид Уорис. До почивката обаче домакините стигнаха до изравняване с голове на Осман Дембеле и Жереми Бога. През втората част до нови попадения не се стигна и двата тима поделиха точките. Рен е с 28 точки на осма позиция, а Лориен е с една по-малко на девета.

Анже се завърна на втора позиция в класирането, след като победи с 2:0 Каен. Пиерик Капел и Били Кеткеофомфон донесоха успеха, с който играчите на Стефан Мулен вече имат 34 точки, което е с една повече от третия Монако. Каен пък е с 30 на четвърта позиция.

Висам Бен Йедер отбеляза хеттрик за Тулуза при победата с 3:1 като гост на Реймс. Антоан Дево откри за домакините, но след почивката нападателят на "виолетовите" се разихри и донесе важните три точки на тима си. Тулуза в с 20 все още в опасната зона, докато Реймс е само с една повече.

Бордо се наложи с 1:0 при визитата си на Монпелие благодарение на попадение на Шейх Дибате в 16-ата минута. Жирондинците са десети с 26 точки, докато южняците - 15-и с 22.