Закъсалият Хъл изпусна победата срещу Евертън (видео)

Отборът на Хъл Сити завърши с поредна издънка 2016 година. "Тигрите" направиха 2:2 с Евертън в последния си мач за каледнарната година и вече 8 поредни срещи нямат успех на сметката си. Домакините на два пъти повеждаха в мача, но не успяваха да задържат преднината си. Майкъл Доусън откри резултата в 7-ата минута, но автогол на вратаря Дейвид Маршал възстанови равенството в 45-ата минута. Роберт Снодграс отново изведе  домакините напред в 65-ата минута, но Рос Баркли в 84-ата минута донесе точката на "карамелите".

Хъл започна мача силно с пропуск на Снодграс още в 3-ата минута. Четири минути по-късно след центриране от корнер Къртис Дейвис продължи с глава към Доусън, който с мощен удар отблизо откри резултата.

В 14-ата минута обаче Евертън бе близо до изравняване като Шеймъс Коулмън с глава прати топката в гредата. В самия край на полувремето гостите натиснаха и първо Кевин Миралас пропусна добра възможност, а в добавеното време след центриране от корнер Маршал излезе неразченето и в опит да избие топката я прати в собствената си врата за 1:1.

Хъл Сити обаче не падна духом и в началото на второто полувреме можеше да си върне преднината, когато изстрел от фаул на Снодграс се отби от гредата. В 65-ата минута крилото поправи мерника си и при втората си възможност от пряк-свободен удар препарира вратаря Жоел Роблес за 2:1.

Така домакините вече се виждаха победители в мача, но в 84-ата минута Лейтън Бейнс центирра от левия фланг на главата на Рос Баркли, който надскочи прекия си пазач и прати кълбото в мрежата за крайното 2:2. В края дори "карамелите" можеха да измъкнат победата, но пропуснаха две чудесни възможности пред вратата на съперника.

В крайна сметка двубоят завърши без победител и Хъл Сити поне се отлепи от дъното, като се намира на 19-ата позиция с 13 точки. Евертън пък вече е 7-ми с 27 точки в актива си.