Bulatsa спечели първия aматьорски шампионат по Футбол 11

След създаването си през 2014-а година Вамбос България вече е една от най-силните организации за мини-футбол в България. След като изминаха вече 11 сезона, в които участваха над 4000 отбора в България и Румъния, Вамбос се зае и с организацията и на едно ново смело начинание – футбол 11.

От лятото на 2016-а година бе сформиран първият подобен формат. Тематиката беше Европейското първенство във Франция, а участие взеха цели осем отбора. Форматът беше същият като на ЕП 2016, а победители тогава станаха ЛХ7 Бдинци след пълен обрат над Орловец Кокаляне с 2:1.

От септември започна и организацията на класическа лига. Четири отбора взеха участие в начинанието, като три от тях бяха фирмени - Bulatsa, Coriti и Sofia Nomads. Люлин София допълни бройката от четири отбора.

Отборите изиграха 6 кръга, в които трябваше да се срещнат по два пъти. Bulatsa стана безапелационен шампион, след като спечели и шестте си мача и завърши с 18 точки. Coriti загуби шансове за първото място в 5-ия кръг, в който отстъпи на Sofia Nomads с 4:5. Така дербито между Bulatsa и Coriti  в 6-ия кръг се обезсмисли, а и шампионите все пак не оставиха особено големи шансове на съперника си, като повториха резултата от първия мач и спечелиха отново с 6:1. Ръководителите на полети от Bulatsa обраха и всички индивидуални призове, като Георги Сидов стана вратар на турнира, Венцислав Мирчев играч на турнира, а със своите 11 попадения Кристиан Тодоров не срещна конкуренция при топ стрелците.

През март месец организаторите от Вамбос България ще организират и втория подобен шампионат, където се очаква сили да премерят осем отбора. Правилата са на класическия футбол, като има две полувремена по 45 минути, както и засади.