Монпелие разгроми Бордо

Монпелие постигна най-резултатната победа в изиграните мачове от 18-ия кръг на френската Лига 1, след като разгроми с 4:0 у дома Бордо. Пол Лан даде начало на головата фиеста на "Стад дьо ла Мусон" в 13-ата минута.

До края се разписаха още Стефан Сесеньон, Стив Муние и Якуба Сила. Бордо доигра мача с човек по-малко след изгонването на Жереми Менес в 38-ата минута. С успеха тимът от Южна Франция взе сладък реванш за двете допуснати загуби у дома от същия съперник в последните му гостувания.

В другите срещи от кръга Лориен победи Сент Етиен с 2:1, Бастия се наложи над Рен със същия резултат, а Тулуза и Нанси не се победиха и завършиха 1:1.