Супер хеттрик спря пропадането на Майнц (видео)

Отборът на Майнц 05 се върна на победния път в Бундеслигата днес и спря неприятната си серия от 3 поредни загуби. Играчите на Мартин Шмит надиграха с 3:1 Хамбургер ШФ в домакинството си от 15-ия кръг. Хеттрик на Даниел Латца в 35-ата, 56-ата и 67-ата минута донесе успеха на домакините. Преди това гостите бяха повели с попадение на Боби Ууд в 21-ата минута.

Хамбургер откри резултата в 21-ата минута, когато Боби Ууд бе изведен на границата на наказателното поле и без забавяне насочи топката в близкия ъгъл на вратата за 0:1. Междувременно домакините пропуснаха две възможности за гол чрез Джон Кордоба.

В същото време играчите на гостите продължава да бъдат много опасни в предни позиции и в 26-ата минута Николай Мюлер първо прехвърли вратаря, но топката се отби от напречната греда, а след това отблизо не успя да вкара в опразнената врата и пропусна страхотен шанс да удвои резултата. В 34-ата минута пък страхотен шут от фаул на Михаел Грегорич доста затрудни Йонас Льосъл.

В 35-ата минута обаче Майнц стигна до изравняване на резултата. Дани Латца се възползва от лошо изчистена топка от защитник и веднага стреля във вратата за 1:1.

През втората част отново Латца се превърна в герой за своя тим и заби нови два гола във вратата на съперника. Първо той бе точен отблизо в 56-ата минута след разбъркване в наказателното поле, а в 67-ата минута с бомбен шут под гредата оформи своя хеттрик в мача за 3:1. Любопитен факт е, че това бяха първите му три гола в Бундеслигата до момента.

Така Майнц събра актив от 20 точки и се намира на 10-ото място в класирането. Това поражение пък спря възхода на Хамбургер, който бе в серия от 4 мача без поражение. Така отборът се намира на 16-ото място с 10 точки.