Ясни са полуфиналистите в Мастърса на Интерактив тенис

Заключителният турнир от веригата по тенис за аматьори Интерактив Tенис вече навлиза в решителната си фаза. Мастърсът на 8-те най-добри през годината вече има своите полуфиналисти. В група „А“, където попаднаха основните фаворити изненади липсваха. Шампионът за 2015-а Едиз Батран записа три поредни победи без загубен сет и по този начин направи заявка за защита на титлата си. Освен това той е безкрайно амбициран да спечели единствения трофей, който липсва от турнирите на Интерактив тенис – именно купата от заключителния Мастърс.

Втори в групата остана Станислав Иванов, който в директен спор за място на полуфиналите победи водача в генералното класиране през сезона Станислав Георгиев. Четвърти от карето остана Атанас Буглов. Той може и да не постигна победа, но сподели, че самото му класиране за Мастърса е достатъчно добро постижение, с което се чувства горд. "Предвид това, че нямах особен късмет с жребия и попаднах в група с трима от явно изразените фаворити за титлата, моята основна цел беше да играя хубав тенис и да се забавлявам".

Класирането в другата група беше оглавено от включилият се като резерва в състезанието Светослав Козалиев, който впечатли с пълен актив от три победи. До полуфиналите достигна и Георги Петров, който снощи победи с 6:0, 7:5 водача в групата Цветомир Ценков. Последен остана един от най-колоритните любители сред адвокатите Камен Новиков.

Ето как изглеждат и полуфиналните двойки за тази вечер:
Едиз Батран – Георги Петров
Светослав Козалиев – Станислав Иванов

Двубоите ще се изиграят тази вечер от 21 часа на кортовете на ТК "Про Спорт" в Студентския град, София. Финалът е насрочен за събота от 18 часа.