Полша и Словения напуснаха европейското по хандбал за жени

Словения и Полша отпаднаха в първата фаза на Европейското първенство по хандбал за жени.
Словенките загубиха катастрофално в решаващия мач от група "А" от вицешампионките от Евро 2014 Испания с 18:30 (4:15) и с актив от 2 точки останаха на последното място.

В прекия двубой за първото място Сърбия и Швеция завършиха 30:30 (18:15). Така възпитаничките на Йелена Раконяц спечелиха групата с 5 точки, а домакините останаха на втора позиция с 3 точки.

В група "В" Полша падна от Германия с 22:23 (10:12) и след три поражения напусна надпреварата.
След вътрележка от резултатите в групата Бундестимът завърши на първото място с 4 точки, с колкото финишираха световният вицешампион Холандия и олимпийският сребърен медалист от Рио 2016 Франция.

Холандките реализираха страхотен обрат през второто полувреме при драматичния успех над французойките с 18:17 в последната си среща, след като на почивката изоставаха с 7:12.
Маура Фисер реализира пет попадения за победителките, включително и последните две за тима си за 17:16 и за 18:17, а вратарката Тес Вестер направи серия от изключителни спасявания през второто полувреме за обрата.

Първите три отбора от двете групи продължават в нова група "I", в която Швеция и Сърбия стартират като лидери с по 3 точки, следвани от Германия, Франция и Холандия с по 2 точки и от Испания без актив.

Последни срещи от първата фаза на Европейското първенство по хандбал за жени в Швеция: