Рен се справи със Сент Етиен

Отборът на Рен победи с 2:0 Сент Етиен в мач от 16-ия кръг на Лига 1 и показа, че има сериозно намерение да се бори за местата, даващи право на участие в Европа през следващата година. Бретанците стигнаха до успеха с две попадения след почивката. Първо Пол-Жорж Нтеп откри резултата в 55-ата минута след пас на Бенжамен Андре, а в самия край на мача пък Кямил Гросицки оформи крайното 2:0. Като цяло домакините бяха по-активният тим през целия мач и заслужено стигнаха до успеха на “Роажон парк”.

В класирането Рен заема четвърта позиция с актив от 27 точки. Сент Етиен от своя страна продължава да се клатушка в средата на таблицата, редувайки силни и слаби мачове, и в момента е на девето място с 22 точки.