Лион помете Нант

Отборът на Лион разби с 6:0 като гост Нант в мач от 15-ия кръг на Лига 1. “Хлапетата” изиграха най-силния си мач от началото на сезона във френския шампионат и не оставиха никакви шансове на “канарчетата”. Автори на попаденията станаха шестима различни футболисти. Преди почивката вкараха Корентен Толисо, Александре Лаказет от дузпа и Максим Гоналон. След почивката пък вкарха Матийо Валбуена, Муктар Диакаби и Набил Фекир.

С победата си днес Лион се изкачи на четвърта позиция в класирането с актив от 25 точки. Това обаче е доста далеч от първите три места в подреждането, които дават право на учаастие в Шампионската лига. Лидерът Ница е с 36, вторият Монако е с 33, а ПСЖ е с 32 и мач по-малко. Нант от своя страна вече е предпоследен с 13.