Лас Палмас продължава сензационното си представяне

Лас Палмас продължава със силното си представяне в Примера дивисион. Тимът от Канарите записа поредния си убедителен мач, след като победи гостуващия Атлетик Билбао с 3:1 в последния двубой от 13-ия кръг. Кевин-Принс Боатенг простреля Атлетик в 40-ата минута, а Лас Палмас задържа аванса си до почивката. Пет минути след подновяването на играта тимът от Канарските острови излезе още по-солидно напред в резултата.

Момо реагира моментално на топката, отправена от Пласерес и я изпрати зад гърба на баския вратар за 2:0. Малко по-късно гредата спаси вратата на Атлетик от ново попадение. Ариц Адурис пък реши да провокира главния съдия и получи глупаво втория си жълт картон, оставяйки гостите с човек по-малко четвърт час преди края. Гостите успяха да намалят от дузпа, като точен беще Раул Гарсия. В последната минута Джонатан Гарсия оформи крайното 3:1 в полза на Лас Палмас, който събра 19 точки и вече е 10-и в класирането. Атлетик има една повече, но е осми.