Еспаньол спечели убедително срещу Леганес

Отборът на Еспаньол надигра с гръмкото 3:0 новака Леганес в среща от 13-ия кръг на Ла Лига. Жерард Морено (47) и Пабло Пиати (51 и 87) отбелязаха за каталунците. С успеха тимът на Кике Санчес Флорес се изкачиха до средата на класирането.

През първото полувреме имаше много битка и малко положения на терена в Барселона. В 30-ата минута вратарят на гостите Йон Серантес напусна с контузия. В началото на втората част "лос перикитос" вкараха две попадения. В 47-ата Хосе Мануел Хурадо центрира и Жерард Морено заби топката в мрежата. Четири минути по-късно Лео Баптищао изведе на празна врата Пабло Пиати, който направи 2:0. В 67-ата Диего Лопес изби след добър изстрел на Омар Рамос. В 87-ата Хурадо напредна и изведе прекрасно Пиати, който не пропусна сам срещу вратаря - 3:0.

Снимка: Marca