Етър запази лидерската си позиция след успех в столицата

Отборът на Етър продължи да води в класирането на Втора лига, след като взе стратегическа победа с 2:1 при гостуването си на Царско село. Това бе шести пореден мач без загуба за „болярите” и пета пореда загуба за столичани. В отсъствието на контузения вратар Кирил Акалски на вратата бе Цветомир Цанков, а лекуващият контузия Петър Димитров влезе в средата на втората част, пишат колегите от "sport-vt".

Мачът започна отлично за великотърновци – в 7-ата минута след остро подаване на Николай Цветков отдясно Цветомир Тодоров засече топката в мрежата за 0:1. Домакините обаче не свалиха гарда и в следващите минути създадоха две опасни положения, завършили с удари, които бяха спасени от Цанков.

В 19-ата минута обаче, след неразбирателство между вратаря и Скерлев, тимът на „Царско село” успя да изравни чрез Милен Иванов. До почивката и двата тима имаха нови възможности – домакините направиха още два пропука, а за етърци след центриране на Мартин Николов таранът Иван Петков стреля до гредата.

Всичко се реши в 70-ата минута, когато току-що влезлият Илия Карапетров намери Иван Петков и той прати топката в мрежата – 1:2. "Болярите" уверено опазиха аванса си, а в даденото продължение отново след центриране на Карапетров опитният Петър Димитров нацели гредата на домакините.