Късен гол на Созопол вгорчи дебюта на Сашо Ангелов начело на Ботев (Враца)

Отборът на Созопол победи драматично Ботев (Враца) в мач от XIV кръг на Втора професионална лига. „Небесносините“ се наложиха у дома с 1:0. Въпреки че почти през целия мач превъзхождаха своя съперник, възпитаниците на Румен Димов успяха да стигнат до гол едва в края на мача. В основата на успеха бяха две от резервите на тима, след като Борислав Борисов асистира на Михаил Георгиев за единственото попадение, пишат колегите от "Кота Спорт".

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Те можеха да открият още в самото начало, но никой не успя да засече опасно центриране на метър пред голлинията. В 10-ата минута далечен удар на премина над напречната греда. Малко по-късно Деян Христов стреля опасно, но Иванов улови. В 17-ата минута Георги Хашев направи сериозен пропуск, като 2-3 метра прати топката над вратата. 5 минути по-късно пък изстрел от непосредствена близост на Тафраджийски бе избит от голлинията. Скоро след това играчите на двата отбора се спречкаха, като ситуацията се размина с жълти картони за Петко Ганев и Иван Иванов. Единствената опасност за гостите дойде в допълнителното време, но Теменлиев с вещина изби далечен удар в корнер.

Втората част започна с две опасности за Ботев (Вр). В първата ситуация Ивайло Цветанов пропусна от чиста позиция, а в втората Мартин Теменлиев се намеси решително, предотвратявайки сигурен гол. След тези положения, играта се премести в средата на терена, а опасности и пред двете врати липсваха. Чак в 80-ата минута влезлият като резерва Борислав Борисов отправи опасен удар, който обаче премина до лявата греда. Така се стигна до 84-ата, когато Созопол поведе, а в основата на попадението бяха двама от появилите след почивката футболисти. След центриране отдясно, Борислав Борисов свали с глава към Михаил Георгиев, който от непосредствена близост засече за 1:0. Това се оказа и единственото попадение в мача, с което Созопол добави нови три точки в актива си.

Созопол - Ботев (Враца) 1:0