Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Поморие си тръгна с три точки от Банско

Поморие се наложи с 2:1 над Банско като гост в среща от 14-ия кръг на Втора лига, а банскалии усложниха ситуацията си в дъното на класирането. Гостите от Поморие, които решиха мача до почивката, вече се изкачиха в първата половина на класирането.

Като цяло срещата премина с повече хъс и желание за победа на гостите, които се възползваха от някои детински грешки на футболистите на домакините. В 5-та минута вратаря Георги Ставрев реагира неадекватно към насочената топка, която се отклони от глезена му и стоящия наблизо Бекир Расим насочи в мрежата му за 0:1. В 35-та минута Христо Лемперов от Поморие от 20 метра препарира стража на домакините за 0:2.

След почивката опитите на футболистите на домакините да се доберат поне до равенство не се осъществиха. Чак в 84-ата минута след постепенна атака Красимир Илиев от дясно центрира в наказателното поле на гостите и Георги Фикиин с глава успя да намали на 1:2.