Бивш левскар наказа Фиорентина със страхотен гол в 93-ата минута (видео)

Последният към днешна дата отбор на Димитър Бербатов - ПАОК, изненада като гост Фиорентина и победи "виолетовите" с 3:2 в мач от Група "J" на Лига Европа. Бившият играч на Левски Гари Родригес донесе трите точки на гръцкия тим с победен гол в третата минута на добавеното време. Евгений Шаков (5) и Джалма Кампос (26) дадоха аванс от два гола на гостите в резултата на "Артемио Франки" във Флоренция, но "виолетовите" успяха да стигнат до 2:2.

Федерико Бернардески намали на 1:2 в 33-ата минута, а Кума ел Бабакар бе точен за 2:2 в 50-ата. В последните секунди обаче страхотен гол на Гари Родригес, който също така асистира за второто попадение на тима си, донесе победата на ПАОК. Родригес опъна мрежата зад стража Лука Ледзерини с мощен шут с десния крак след солова акция отляво.

В другата среща в групата Слован (Либерец) разби с 3:0 гостувалия Карабах. Егон Вух (11), Николай Комличенко (57-дузпа) и отново Комличенко (63) реализираха попаденията за Слован.

Фиорентина продължава да е на първо място в класирането в групата с 10 точки, а ПАОК и Карабах са с по 7. С 4 точки е Слован (Либерец).