Реал Сосиедад се намърда сред големите риби

Отборът на Реал Сосиедад спечели четвърта поредна победа, надигравайки с 3:1 Спортинг Хихон в мач от 12-ия кръг на Ла Лига, игран на "Ел Молинон". Чаби Прието (19), Давид Сурутуса (51) и Иниго Мартинес (57) вкараха за баските. Точен за астурианци беше Дуйе Чоп. С успеха Реал Сосиедад изпревари Атлетико Мадрид и се изкачи до петото място.

Гостите от "Аноета" започнаха със силна игра по фланговете. В 19-ата минута Иниго Мартинес стреля с глава, Иван Куеяр изби, но Чаби Прието показа класа и добави в мрежата - 0:1. Домакините реагираха бързо и върнаха гола в 28-ата. След центриране отляво Мой Гомес игра с глава, а Дуйе Чоп шутира силно и отбеляза с помощта на гредата - 1:1. До края на полувремето публиката на "Ел Молинон" не видя нищо запомнящо се.

През второто полувреме "чури урдин" набързо подчиниха своя съперник. В 51-ата минута Юри Берчиче центрира ниско отляво, а Давид Сурутуса насочи по земя към далечния ъгъл - 1:2. В 57-ата момчетата на Еусебио Сакристан вкараха и трети гол. Иниго Мартинес реализира изключителен гол от пряк свободен удар. Централният бранител завъртя топката в горния ъгъл на стената при изпълнение от 30 метра. Хихонци играеха много слабо, но се стегнаха за финален натиск. В 84-ата Бурги стреля към далечния горен ъгъл, а топката премина опасно след рикошет. В 87-ата Карлос Кастро шутира много близо до близката греда.

След загубата Абелардо Фернандес е все по-близо до изхода на "Ел Молинон".

Снимка: Мarca