Еспаньол взе точките от "Мендисороса"

Отборът на Еспаньол спечели с 1:0 при визитата си на Алавес в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. Жерард Морено пропусна дузпа в 80-ата минута, а минута по-късно се реваншира и отбеляза победния гол. "Папагалчетата" постигнаха трета шампионатна победа, като и трите са при гостувания.

През първото полувреме зрителите на "Мендисороса" видяха много малко голови положения. Най-добрата възможност дойде в 28-ата минута, след като Хосе Антонио Рейес удари греда след пряк свободен удар. В 68-ата съдията правилно не зачете гол на Дейверсон заради засада. В 78-ата минута Алексис Руано игра с ръка и реферът назначи дузпа. Фернандо Пачеко изби удара от бялата точка на Жерард Морено. След изпълнения корнер Морено вкара красиво попадение с глава за крайното 0:1.

Снимка: Twitter