Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Хърватия громи в Белфаст, равенство между Чехия и Дания (видео)

Хърватия побеждава наред не само в световните квалификации, но и в контролите. Тази вечер отборът на Анте Чачич разби с 3:0 като гост Северна Ирландия, въпреки че игра без звездите Лука Модрич, Ведран Чорлука, Иван Перишич и Иван Ракитич. "Шахматистите" поведоха още в 9-ата минута, когато се разписа Марио Манджукич. За ирландците това бе първи инкасиран гол у дома след пет поредни "сухи мрежи". В 35-ата минута Дуйе Чоп отблизо покачи на 2:0, а през второто полувреме Андрей Крамарич отбеляза красиво попадение, с което оформи категоричната победа на хърватите.

Исландия се наложи с 2:0 над Малта в Ла Валета. Точни за сензацията от Евро 2016 бяха Арнор Ингви Траустасон в 47-ата минута и Сверир Инги Ингасон в 75-ата.
В Млада Болеслав Чехия и Дания направиха 1:1. Преди почивката по-добри бяха домакините, които поведоха в 8-ата минута с точен изстрел на Антонин Барак. Датчаните обаче постепенно се активизираха и в 38-ата минута Николай Йоргенсен изравни.

Австрия продължи с разочароващото си представяне и след като преди няколко дни загуби у дома от Ейре, днес стигна само до нулево равенство срещу Словакия.

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ - ХЪРВАТИЯ 0:3
0:1 М. Манджукич (9)
0:2 Д. Чоп (35)
0:3 А. Крамарич (68)

АВСТРИЯ - СЛОВАКИЯ 0:0

МАЛТА - ИСЛАНДИЯ 0:2
0:1 А. Траустасон (47)
0:2 С. Ингасон (75)