Скука на "Сан Сиро", Италия и Германия не си вкараха гол (видео)

Италия и Германия направиха нулево равенство в приятелски мач, игран на "Сан Сиро". Два от колосите на европейския и световен футбол си дадоха среща само няколко месеца след драматичния четвъртфинал на Евро 2016, спечелен от Бундестима след дузпи. Този път обаче голове нямаше, а зрителите останаха разочаровани от прекалено предпазливата игра на двата тима.

Селекционерът на "Скуадра адзура" Джампиеро Вентура заложи на схемата 3-4-3 за разлика от двубоя срещу Лихтенщайн преди няколко дни, когато избра екстравагантното 4-2-4. Андреа Белоти, Чиро Имобиле и Едер оформиха триото в предни позиции, а редом до Леонардо Бонучи в защитата действаха Даниеле Ругани и Алесио Романьоли. Шанс в средата на терена получиха Матео Дармиан и Марко Пароло.
Йоахим Льов също даде шанс на някои млади играчи, сред които Юлиан Вайгъл, Леон Горетцка и абсолютния дебютант Яник Герхарт от Волфсбург. Титуляр за Бундестима бе и Йошуа Кимих.

Преди този мач съперниците се бяха срещали общо 34 пъти, при баланс от 15 победи за Италия, 8 за Германия и 11 равенства. Любопитното е, че първият мач помежду им също е бил в Милано през 1923 година, когато домакините печелят с 3:1.
Първото полувреме не предложи много интересни моменти пред двете врати. Джанлуиджи Буфон спаси удар на Горетцка, а Бернд Лено се справи с коварен изстрел на Даниеле Ругани. Германският страж се намеси прекрасно още веднъж, когато изпревари Имобиле и предотврати сигурен гол. Гостите отговориха с остро центриране на Томас Мюлер, но Буфон внимаваше и не позволи топката да стигне до Илкай Гюндоган. Малко по-късно халфът на Манчестър Сити тества рефлекса на ветерана, но и този път Буфон беше безгрешен.

През второто полувреме в игра за Италия се появи 17-годишният страж на Милан Джанлуиджи Донарума, за когото това бе втори мач за "Скуадра адзура". Домакините поискаха дузпа, след като Белоти падна в накзателното поле между Шкодран Мустафи и Жонатан Та, но Артур Диаш Соареш подмина претенциите им. Не след дълго Кевин Фоланд прати топката във вратата на Донарума, но голът му правилно беше отменен за засада.
За италианците близо до попадение беше Федерико Бернардески, но ударът му беше твърде слаб и не затрудни Лено. В 82-ата минута най-добрият в състава на домакините Белоти отправи хубав удар, но нямаше късмет и топката срещна гредата. В края резервата Никола Сансоне прибърза да стреля, а можеше да подаде на двама свои свободни съотборници.

Статистиката сочи, че в последните си 25 контроли Италия има само 5 победи. В същото време обаче тимът остана непобеден в Милано от 1925 година.

ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:0