Торо с най-резултатната атака в калчото след разгром (видео)

Тимът на Торино разби Каляри с 5:1 в първи мач от 12-ия кръг на Серия "А". Отборът на Синиша Михайлович не остави никакви шансове на гостите, след като още в 10-ата минута водеше с 2:0. Голмайсторът на тима Андреа Белоти даде аванс още във втората минута, а Адем Ляич удвои осем по-късно с петия си гол. В 38-ата минута Марко Бенаси вкара трети гол, а малко преди края на първата част Федерико Мелкиори намали с третото си попадение за сезона.

Второто полувреме почна с нов гол за Торо, като този път точен бе Даниеле Базели в 49-ата минута. Даниеле Десена бе изгонен в 58-ата минута, като остави гостите с човек по-малко, а домакините получиха право да изпълнят дузпа. Белоти бе безгрешен със своето осмо попадение и направи отбора си най-резултатния в калчото до този момент през сезона с 27 гола. Рома има с гол по-малко - 26, но и мач по-малко.

"Биковете" имат 19 точки, като вече са на седмо място. Каляри пък с 16 точки заема 10-то място.