Футболна Европа затаи дъх: Адурис наниза исторически 5 гола (видео)

Отборът на Атлетик Билбао спечели с гръмкото 5:3 срещу Генк в мач от груповата фаза на Лига Европа, който ще се запомни с впечатляващите пет гола на Ариц Адурис. 35-годишният топреализатор вкара три дузпи и мушна още две попадения, за да възхити "Сан Мамес" и да накара цяла Европа да говори за него.

През първото полувреме "лъвовете" на Ернесто Валверде бяха убийствено ефективни. В осмата минута Микел Баленсиага центрира и Адурис се разписа с глава за 1:0. В средата на полувремето Кастане спъна Икер Муниаин и Адурис вкара дузпата. В 28-ата Алехандро Посуело намери Байли, който намали резултата. Атаката започна с грешка на Микел Сусаета.

В 34-ата топката профуча опасно след шут на Раул Гарсия. Четири минути по-късно и Посуело не беше достатъчно прецизен и топката облиза гредата. В края на полувремето и Раул Гарсия беше фаулиран в наказателното поле и Адурис вкара втора дузпа и оформи хеттрик.

В 47-ата Адурис пропусна чудесен шанс след пас на Сусаета. В 50-ата Ндиди намали на 3:2 с глава. В 74-ата Йерай Гомес намери перфектно Адурис, който не се поколеба да завърши в мрежата. Сусич даде нова искри надежда на гостите с попадение в 79-ата минута. В 93-ата Ндиди спъна очевадно Иняки Уилиямс - трета дузпа. Зад топката отново застана Адурис, който пак и пак беше точен - 5 негови гола за крайното 5:3. "Червено-белите" баски записаха втора домакинска победа и делят първото място в групата.

В другата среща от групата Сасуоло и Рапид (Виена) направиха зрелищно 2:2 в Реджо Емилия. Австрийците наваксаха изоставане от два гола с последните минути. Дефрел (34) и Пелегрини (45) тласнаха италианците към победата. Йелич завърза срещата в 86-ата минута, а в 90-ата Квилитая разочарова феновете по трибуните за крайното 2:2.

АТЛЕТИК - ГЕНК - 5:3
1:0 - Адурис (8)
2:0 - Адурис (24 - дузпа)
2:1 - Бейли (28)
3:1 - Адурис (44 - дузпа)
3:2 - Ндиди (50)
4:2 - Адурис (74)
4:3 - Сусич (79)