Божинов с асистенция при победа на Партизан в мач с комичен гол (видео)

Българският нападател Валери Божинов се отличи с асистенция при победата на своя тим Партизан с 3:1 като гост на Радник в мач от 14-ия кръг на сръбското първенство. Божинов беше в стартовия състав на "гробарите", но българинът бе сменен от ветерана Саша Илич в 75-ата минута. Преди това, в 10-ата минута родният нападател изведе Урош Джурджевич очи в очи с вратаря на Радник. Джурджевич се възползва от хубавия пас на Божинов и изпрати топката във вратата на домакините.

Божинов имаше прекрасен шанс да запише името си сред голмайсторите през първото полувреме, но от съвсем близко разстояние не успя да преодолее противниковия страж.

Само минута след първия гол Леонардо направи резултата 0:2, но две минути след почивката Игор Златанович върна интригата в срещата, реализирайки попадение за 1:2. Точка на спора сложи Джурджевич с втория си гол в мача в 76-ата минута. За него обаче основната "заслуга" бе на вратаря на домакините Огньен Канкаревич, който в опит да изрита топката напред се размина с нея и това позволи на Джурджевич да вкара гол на празна врата.

С тази победа Партизан събра 29 точки и заема трето място в класирането. Лидер е Цървена звезда с 32 точки, пред Войводина с 29, като и двата тима към момента са с по мач по-малко от Партизан. Радник е 10-и с 15 точки.