Марсилия с труден успех на 1/8-финал, Тулуза повали Оксер

Отборът на Олимпик Марсииля успя да се класира на 1/8-финал за Купата на Лигата във Франция. Това обаче не стана много лесно с минимален успех като гост с 2:1 над втородивизионния Клермон Фут.

Марсилци първи откриха резултата в 45-ата минута с попадение на Зинедин Машах. Домакините обаче успяха да възстановят равенството в началото на втората част с гол на Сентозе в 52-ата минута. В 68-ата минута Бафетимби Гомис се превърна в герой за гостите, реализирайки победния гол за крайното 1:2.

В същото време в друг мач от турнира Тулуза надигра Оксер с 1:0. единственият гол в мача бе дело на Кристофър Жюлиен в 53-ата минута.

На 1/8-финалите Олимпик Марсилия ще играе със Сошо, който отстрани с дузпи Дижон. Тулуза пък ще има за съперник Метц, който също продължава след дузпи.