Фиорентина натупа Слован и се откъсна на върха в група "J" (видео)

Отборът на Фиорентина записа важна победа с 3:1 в гостуването си на Слован (Либерец) от група "J" на Лига Европа. По този начин "виолетовите" се откъснаха на върха във временното класиране и направиха сериозна крачка към продължаване в следващата фаза на турнира.

Гостите поведоха с два гола още през първото полувреме. Никола Калинич откри резултата още в 8-ата минута, когато бе изведен зад защитата и хладнокървно реализира за 0:1. Отново той в 23-ата минута получи дълъг пас и технично елиминира вратаря, след което прати топката в опразнената врата за 0:2.

Домакините върнаха един гол в 58-ата минута, когато след центриране от корнер Карафиат стреля с глава, ударът му бе спасен от вратаря, но кълбото попадна право в Шевчик, който отблизо бе точен за 1:2.

В 70-ата минута обаче италианците решиха всичко в своя полза с трети гол. Те организираха хубава контраатака, Борха Валеро подаде за Калинич, който продължи към Кума Бабакар и той отблизо оформи крайното 1:3.

Така Фиорентина събра 7 точки в актива си и продължава да води в класирането, като се откъсна на 3 пред втория ПАОК. Слован пък вече е на последната позиция с едва 1 спечелена точка.

Слован (Либерец) - Фиорентина 1:3
0:1 Калинич (8)
0:2 Калинич (23)
1:2 Шевчик (58)
1:3 Бабакар (70)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!