ПСЖ си тръгна с победа от последния

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи с 2:1 Нанси в мач от деветия кръг на Лига 1. Парижани стигнаха до успеха с голове в самото начало на срещата. До 18-ата минута те вече водеха с 2:0, благодарение на попадения на Лукас Моура и Единсон Кавани.

Бразлиецът откри резултата, след като центрирането му от фаул не бе засечено от никого и заблуди вратаря Ги Н'ди Асеме. След това пък голмайсторът на тима се озова сам срещу стража и технично го прехвърли, за да удвои. В началото на втората част ветеранът Алу Диара намали за домакините след пас на Беноа Педрети, но за повече играчите на Нанси нямаха сили.

По този начин ПСЖ се изкачи на втора позиция в класирането с равен брой точки с Монако - 19. Лидерът Ница е с 23. Нанси пък е на дъното с едва пет точки.