Рилски спортист се разправи с Балкан на старта на новия сезон

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа напълно очаквана и категорична победа на старта на сезон 2016/17 в Националната Баскетболна Лига, след като днес възпитаниците на Людмил Хаджисотиров спечелиха домакинството си на Балкан (Ботевград) с 91:58 (27:15; 26;15; 20:16; 18:12).

Най-резултатни за победителите бяха Келвин Паркър и Ненад Делич с по 17 точки, а Йордан Бозов и Джерел Симънс приключиха с по 14 точки.

Михайло Секулович вкара 21 точки и овладя 13 борби за Балкан, а Амин Хот отбеляза 12 точки.

Баскетболистите на Рилски спортист поведоха още от самото начало на двубоя, като не оставиха никакви съмнения, че са с класа над съперника си. Момчетата на Людмил Хаджисотиров демонстрираха техническа дисциплина и точен мерник, които им помогнаха да се откъснат с двуцифрена преднина още след първата четвърт – 27:15.

Превъзходството на самоковци се пренесе и във втората четвърт, като още в началото на периода Делич наниза тройка и даде началото на серия от 12:4, която покачи разликата в резултата до 20 точки – 39:19. Точно в средата на частта гостите от Ботевград взеха прекъсване, но това не промени ситуацията на терена и на почивката Рилски спортист продължаваше да има повече от комфортен аванс – 53:30.

През третата четвърт баскетболистите на Рилецо намалиха оборотите, но това не промени много ситуацията на терена. Разликата в резултата се запази в границите между 20-23 точки, а в самия край на периода Паркър наниза пет точки, с които самоковци поведоха с 27 точки – 73:46.

Рилски спортист – Балкан (27:15; 26;15; 20:16; 18:12)

Рилски спортист: Бозов 14, Бруинсма 4, Делич 17, Паркър 17, Симънс 14 (Иванов 3, Секулов 2, Стоянов 5, Георгиев 8, Киров 2, Цветкович 4, Васов 1)

Балкан: Хот 12, Секулович 21, Холмен 9, Кочев, Ст.Маринов 4 (Илиев 2, Христов, Вос 8, Н.Маринов, Ивков 2)