Херта и Борусия със зрелищно реми (видео)

Със зрелищно реми 1:1 на "Сигнал Идуна Парк" между Борусия (Дортмунд) и Херта (Берлин) беше даден стартът на 7-ия кръг в Бундеслигата. Двубоят между втория и третия в класирането ще се запомни и с пропуснатата дузпа от Пиер-Емерик Обамеянг, както и с изблика на нерви в края, когато реферът Патрик Итрих показа два червени картона - по един за футболисти на всеки от отборите. Най-важният факт в този двубой обаче бе това, че Борусия вече в 25-и мач поред не позна загуба на собствената си арена. За последно Борусия загуби у дома на 4 април 2015 г., когато отстъпи с 0:1 пред Байерн.

През първата част не беше отбелязан гол, въпреки че не липсваха възможности. Всичко по-интересно се случи след почивката.

В 50-ата минута Херта откри чрез Валентин Щокер, който беше изведен със страхотен пас с пета от Ведад Ибишевич, и се справи хладнокръвно със сънародника си Роман Бюрки, който пази на вратата на Борусия. В 66-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг беше изведен зад защитата на берлинчани, озова се очи в очи със стража на Херта и се опита да го прехвърли технично, но топката срещна гредата. Дори и да имаше гол, той нямаше да бъде зачетен, тъй като на Обамеянг беше вдигната засада преди това.

Малко по-късно стражът на Херта спаси далечен удар на Феликс Паслак. В 73-ата минута играчите на Борусия претендираха за дузпа след падане на Емре Мор в наказателното поле, но такава не последва.

Само две минути по-късно обаче беше свирена пресилена дузпа за Борусия. Кагава овладя топката и стреля, но тя срещна ръката на стоящия едва на метър Харагучи, който нямаше възможност да си я дръпне. Самият Кагава също игра с ръка при овладяването на кълбото. Зад топката застана Обамеянг, чийто удар обаче беше отразен. В 80-ата минута Обамеянг се реваншира за пропуска си, след като засече в мрежата пас на Усман Дембеле. В края на мача нервите взеха връх. Първо Дембеле беше брутално свален от бразилеца Алън. Емре Мор пък се нахвърли на капитана на Херта и го събори, за което беше изгонен. В 90-ата голмайсторът за Херта Щокер влезе остро срещу играч на Борусия и получи директен червен картон.

С поделените точки и двата тима запазиха мястото си в тройката, като Херта е втори с 14, а Борусия има 13. Лидер с 16 и мач по-малко е Байерн.