Северна Ирландия се измъчи 80 минути срещу Сан Марино (видео)

Отборът на Северна Ирландия, който игра на 1/8-финалите на Евро 2016, би с изразителното 4:0 скромния състав на Сан Марино в квалификациите за Мондиал 2018. До 79-ата минута обаче резултат бе едва 1:0 за играчите на Майкъл О'Нийл, след като капитанът Стивън Дейвис бе открил от дузпа в средата на първата част. В края домакините бяха отсрамени от Кайл Лафарти (2) и Джейми Уорд, с което цифрите на информационното табло придобиха по-логичен израз. Трябва да кажем, че при 0:1 Сан Марино остана с човек по-малко на терена, което улесни домакините.

Северна Ирландия вече е с актив от 4 точки, след като на старта на кампания "зелено-белите" врътнаха 0:0 с Чехия в Прага. В следващия кръг (идния вторник) идва голям залък за островитяните - гостуват на световния шампион Германия.