Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Гледайте на живо: Мондиал 2026, Испания - Белгия

Чико: Тъжно ми е да гледам "Колежа" така, дано доживея да го видя в новия му вид (видео)

Чико: Тъжно ми е да гледам "Колежа" така, дано доживея да го видя в новия му вид (видео)

Над 200 верни фенове на Ботев (Пловдив), футболисти, треньори, легенди, юноши, млади и стари се включиха в почистването на стадион "Христо Ботев" тази сутрин. Благородната инициатива, обединяваща "жълто-черната" общност, е дело на Клуба на привържениците на Ботев (Пловдив), съобщава "PlovdivDerby".

Въпреки лошото време и ниските температури, още в ранни зори, много преди обявения официален час, на "Колежа" бе пълно с фенове. Два багера и един камион бяха в помощ на ботевистите, а от КПБП се бяха погрижили за всеки един да има ръкавици и подръчни инструменти за почистване.

След края на инициативата, която продължава и в момента, всички присъствали, сред които са капитанът Лъчезар Балтанов и клубната емблема Динко Дерменджиев, ще си направят обща снимка за спомен. Идеята е един ден, когато стадионът е готов, тя да попадне в бъдещия музей на "канарчетата".

Легендата Динко Дерменджиев пък не скри болката си от състоянието на спортното съоръжение в момента. "Тъжно ми е да гледам "Колежа" така. Целият ми живот е минал на този стадион. Дано доживея да го видя в новия му прекрасен вид", не скри надеждите си Чико.

Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Още от БГ Футбол

Виж всички