Амкар отново не загуби (видео)

Отборът на Амкар изигра поредния си солиден мач през сезона и си тръгна с ценна точка от гостуването на Уфа. Срещата завърши 1:1, след като Кехинде Фатай даде аванс на домакините в 52-ата минута, а в 75-ата Дмитрий Стоцкий си отбеляза автогол. Петър Занев отново изведе Амкар с капитанската лента и се прояви с няколко важни намеси при опасни атаки на Уфа.

Домакините бяха с повишено самочувствие, след като в предишния кръг нанесоха първа загуба на водача Спартак (Москва), при това на неговия стадион. Амкар обаче нямаше поводи за притеснение преди визитата си на стадион "Нефтяник". Отборът на Гаджи Гаджиев бе допуснал само едно поражение и можеше да се похвали с с третата най-здрава защита в Премиер лигата.

Началните минути бяха равностойни, след което Уфа започна да хвърля повече усилия в предни позиции. Удар с глава на Азамат Засеев мина встрани от вратата, а Фатай стреля в аут от удобна позиция. Амкар действаше предпазливо, но при една от добрите си атаки гостите като по чудо не откриха резултата. Брайън Идову се освободи от защитник на домакините, но уцели гредата.
В 52-ата минута Уфа поведе с красиво попадение на Фатай. Мощният нападател завърши перфектна комбинация, започнала от Дмитрий Сисуев и преминала през Александър Сухов. Амкар нямаше друг избор, освен да рискува и да тръгне напред. В 75-ата минута Дарко Бодул центрира, а Стоцкий в опита си да изчисти си заби нелеп автогол. Домакините все пак можеха да стигнат до победата, но в добавеното време Александър Селихов спаси удар на бившия футболист на ЦСКА Марсиньо.

В класирането Амкар е 4-и с 16 точки, колкото има и третият Зенит преди дербито с ЦСКА (Москва). Уфа е на 9-а позиция с 12 точки.