Лас Палмас се измъкна в Памплона (видео)

Отборите на Осасуна и Лас Палмас направиха 2:2 в мач от седмия кръг на испанското първенство, игран на "Ел Садар". Домакините дръпнаха с два гола преди почивката след попадения на Роберто Торес (6 - дузпа) и Серхио Леон (45). Висенте Гомес върна един гол в 56-ата минута, а в 90-ата Давид Гарсия изравни за крайния резултат. Осасуна остава в дъното на класирането, докато канарският тим е стъпил на седмата позиция.

Битката започна с ранна дузпа в полза на "червените". В петата минута Кевин-Принс Боатенг разпери ръце и съдията правилно посочи бялата точка. Роберто Торес превърна дузпата в гол. Веднага след това наставникът на памплонци Енрике Мартин се оттегли в съблекалнята заради болки в областта на гърдите. Малко по-късно от щаба на Осасуна успокоиха играчите, че специалистът се чувства по-добре.

Боатенг стреля в 17-ата минута, но шутът му беше прекалено плах. Гостите от Канарските острови натиснаха и до края на полувремето изпълниха цели седем корнера. В 39-ата Наусет Перес запази резултата с хубаво спасяване с крак. В добавеното време на полувремето наварци нанесоха втори удар. Айтами се провали в опита си за изчистване с глава, Серхио Леон финтира Давид Гарсия и матира вратаря - 2:0.

В 51-ата минута Боатенг изпълни атрактивна задна ножица, но не уцели вратата. Пет минути по-късно "жълтите" върнаха интригата. Висенте Гомес заби топката в мрежата след перфектно центриране на Марко Ливая. В 73-ата Наусет се намеси решаващо след удар на Айтами. В самия край натискът на гостите от "Гран Канария" даде резултат. След центриране от ъглов удар Давид Гарсия беше най-съобразителен и след като топката отскочи от гредата, я прати в мрежата - 2:2.