Динамо Киев си тръгна с равенство от Истанбул (видео)

Отборът на Динамо (Киев) се добра до равенство 1:1 в гостуването си на Бешикташ от група "В" на Шампионската лига. Украинският тим се спаси от загубата след като пръв получи гол в своята врата след точен изстрел на Куарешма в 29-ата минута, но в 65-ата минута Циганко донесе ценната точка на своя тим.

Бешикташ доминираше в началото на мача и в 7-ата минута удар на Венсан Абубакар бе спасен от вратаря. Три минути след това Талиска също стреля опасно, но встрани от вратата. В 29-ата минута турците логично откриха резултата. Рикардо Куарешма с перфектно изпълнение от фаул не остави шансове на вратаря за 1:0.

И през второто полувреме домакините бяха по-активни, но доста изненадващо в 65-ата минута Динамо стигна до изравняване. Тогава Рибалка центрира от фаул на задната греда, където Циганко бе оставен непокрит и засече топката във вратата за 1:1.

Така Динамо се добра до ценно равенство и спечели първата си точка в групата, като заема 3-ото място за момента. Бешикташ пък има 2 точки и се намира на 2-ата позиция във временното класиране.

Бешикташ - Динамо (Киев) 1:1
1:0 Р. Куарешма (29)
1:1 В. Циганков (65)