Вратар провали Сампдория за четвърта поредна загуба (видео)

Отборът на Сампдория допусна четвърта поредна загуба в Серия "А" в гостуването си на Каляри в последния мач от 6-ия кръг. Тимът от Генуа бе на косум да се добере поне до равенството, но бе провален от вратаря Емилиано Вивиано, който направи детинска грешка, която донесе победния гол на домакините.

Каляри пръв откри резултата в 37-ата минута, когато Симоне Падоин напредна до аутлинията и центрира остро за Жоао Педро, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:0.

И когато мачът вървеше към успех на домакините, те бяха на път да изпуснат трите точки в 86-ата минута, когато Бруно Фернандеш бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 1:1.

Само две минути по-късно обаче Вивиано направи истински подарък на сардинци. Тогава една топка бе изритана напред за Федерико Мелкиори и вратарят излезе да я пресрешне. Той обаче някак се размина с кълбото и на празна врата нападателят на домакините нямаше как да сгреши за крайното 2:1.

Така Каляри вече има актив от 7 точки и изпревари днешния си съперник, като се изкачи до 13-ото място в таблицата. Сампдория пък се свлече на 16-ата позиция с едва 6 точки в актива си.