Драма без победител в дербито на Истанбул (видео)

Бешикташ и Галатасарай завършиха 2:2 в голямото дерби от 5-ия кръг на турското първенство. Истанбулските грандове направиха много интересен мач, след който останаха непобедени и делят второто място в класирането. Галатасарай поведе с 2:0 до почивката, но "черните орли" показаха характер и изравниха през второто полувреме.

Резултата откри Ерен Дердийок в 8-ата минута, когато отблизо довкара топката във вратата на Фабрисио Агосто. В края на полувремето Брума в стил "Марадона" преодоля цялата защита на Бешикташ и заби втори гол за Галатасарай. Интригата се върна в 73-ата минута с попадение на защитника Марсело с глава, а в 78-ата Дженк Тосун оформи крайното 2:2.

Начело в Турция е Истанбул ББ с 13 точки, пред Бешикташ и Галатасарай с по 11.

БЕШИКТАШ - ГАЛАТАСАРАЙ 2:2
0:1 Дердийок (8)
0:2 Брума (44)
1:2 Марсело (73)
2:2 Тосун (78)