Борусия (М) загря за мача срещу Барса с домакински успех (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) надделя с 2:0 над гостуващия Инголщат 04 в двубой от петия кръг в германския шампионат. Ларс Щиндъл (42) и Оскар Венд (76) отбелязаха. В сряда вечер на "Борусия-Парк" пристига Барселона.

Срещата започна с възможност пред Алфредо Моралес след 45 секунди игра. Вратарят Ян Зомер улови без особени затруднения. Първото полувреме беше скучновато и с териториално предимство за гостуващия тим. В 19-ата минута Дарио Лескано шутира силно, но и неточно от 35-метров пряк свободен удар. В 24-ата крачка не достигна на Фабиан Джонсън да изпревари вратаря. В 43-ата домакините стигнаха до попадение след първата си реална опасност. Ларс Щиндъл прати топката в десния ъгъл на вратаря - 1:0.

През втората част Гладбах успя да затвори мача. В 62-ата минута вратарят на гостите остави вратата си празна, подарявайки топката на Щиндъл. След като насочи към празната врата, кълбото се удари в лявата греда и се върна в игра. В 76-ата все пак домакините реализираха успокоителния втори гол. След грешка в защитата на Инголщат Махмуд Дахуд изведе Оскар Венд, който сам срещу вратаря реализира за 2:0.

Борусия се изкачи на петата позиция. Инголщат нареди четири поредни загуби от изиграните пет срещи.