Еспаньол взе първа победа за сезона (видео)

Отборът на Еспаньол записа първа победа за сезона в дербито на дъното срещу Осасуна. Тимът от Барселона се наложи с 2:1 при гостуването си на "Ел Садар" като по този начин продължи серията без успех на своя съперник, който все още не е усещал вкуса на победата през тази кампания в Примера.

Лео Баптищао даде прединна на каталунците в 42-ата минута, но домакините изравниха чрез Серхио Леон в 68-ата минута. Само четири по-късно обаче Жерард Морено отново изведе гостите напред и това се оказа и победният гол в срещата.

С този успех Еспаньол събра актив от 4 точки и излезе на 15-ото място в таблицата. Осасуна пък с актив от 2 точки е на предпоследната 19-та позиция.