Виляреал пречупи Цюрих след обрат (видео)

Испанският клуб Виляреал започна с победа участието си в груповата фаза на Лига Европа през сезон 2016/2017. При това "Жълтата подводница" сътвори обрат и надви с 2:1 на своя стадион "Ел Мадригал" Цюрих. Швейцарският тим поведе в резултата с гол на Армандо Садику още във втората минута, но на почивката обратът вече беше факт. Бившият нападател на Милан Алешандре Пато изравни в 28-ата минута, а Джонатан дос Сантос в самия край на първата част изведе испанците напред и на практика донесе победата на своите, тъй като през втората част попадения не бяха отбелязани.

В другата среща от Група "L" Османлъспор срази румънския гранд Стяуа (Букурещ) с 2:0 у дома. И двете попадения бяха реализирани след почивката. Шейк Диабате бе точен за 1:0 в 64-ата минута от дузпа, а в 74-ата Амину Умар оформи крайния резултат. Задачата на турския тим бе улеснена и от червения картон, който получи в последните секунди на първото полувреме Габриел Еначе от Стяуа.

ВИЛЯРЕАЛ - ЦЮРИХ 2:1
0:1 Садику (2)