Фантастичен обрат на Зенит с 4 гола за 15 минути (видео)

Зенит стигна до изключителен обрат при гостуването си на Макаби (Тел Авив) в среща от група D на Лига Европа. Отборът на Мирча Луческу губеше с 0:3 в 70-ата минута, но стигнаха до успех с 4:3 след четири попадения в рамките на 15 минути. Кокорин започна обрата в 77-ата минута, когато реализира след разбъркване в наказателното поле. Малко по-късно Даса получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко. Голове на Маурисио и Джулиано направиха резултата 3:3. Натискът на гостите бе тотален в заключителната фаза и в 92-ата минута Джорджевич осъществи пълния обрат след удар с глава.

През първото полувреме и в началото на второто Макаби имаше предимство и бе на път да стигне до пета поредна домакинска победа в европейските турнири за този сезон. Мендуханин откри резултата, а босненецът се разписа и за 3:0 в 70-ата минута след удар от фаул. В началото на втората част пък удар с глава на Кяртансон удвои аванса на израелците.

В другата среща от групата Дъндолк влезе в историята като първия ирландски отбор, който печели точка в групата фаза на Лига Европа. Тимът стигна до равенство 1:1 при гостуването на АЗ Алкмаар, въпреки че в 71-ата минута остана с човек по-малко след червен картон на О'Донъл. Холандците поведоха след час игра. Минута преди края Килдуф изравни и донесе точката на ирландците.

МАКАБИ - ЗЕНИТ 3:4

АЗ АЛКМААР - ДЪНДОЛК 1:1