Икарди измъкна Интер и Де Бур (видео)

Голямата звезда на Интер Мауро Икарди се превърна в герой за "нерадзурите", които постигнаха драматична победа при гостуването си на Пескара. Аржентинският нападател отбеляза и двата гола за обрата с 2:1, след който миланският гранд записа първи успех през новия сезон. Победното попадение на Икарди падна в 90-ата минута, а голяма заслуга за 3-те точки има и направилият няколко ключови спасявания Самир Ханданович.

Интер беше само с една точка от първите два мача срещу Киево и Палермо, а в последния ден от трансферния прозорец платиха 40 млн. евро за португалския национал Жоао Марио. Бившият футболист на Спортинг (Лисабон) започна като титуляр, а Давиде Сантон замени Юто Нагатомо на левия фланг на защитата.
Гостите владееха повече топката и в 36-ата минута Антонио Кандрева можеше да открие, но с добавка отблизо стреля право във вратаря Албано Бицари, който преди това беше успя само да избие опасен изстрел на Евер Банега. Валерио Вере пропусна за домакините в края на първото полувреме, а Самир Ханданович показа класа след изстрел на Ледян Мемушай в 51-ата минута.

След малко повече от час игра Пескара поведе. Жан-Кристоф Баебек направи Ханданович безпомощен след подаване на Франческо Дзампано в пеналта. Интер успя да изравни в 77-ата минута. Мауро Икарди се възползва от пас на Банега и с глава направи 1:1.
В първата минута на добавеното време Икарди наказа грешка в отбраната на домакините и със силен удар от десетина метра не даде шансове на Бицари.

Поражението остави Пескара на 16-о място в таблицата. Тимът на Масимо Одо има 1 точка в актива си.