Поморие удари Локо (Сф)

Отборът на Поморие надви с 2:0 Локомотив (София) в мач от петия кръг на Втора професионална лига. Домакините имаха предимство през всичките 90 минути и заслужено стигнаха до първите си три точки. Головете отбелязаха Християн Казаков в 29-ата минута и Илиян Шердеров в 81-ата минута. Тимът на Малин Орачев можеше да вкара още попадения, но Ахмед Ахмедов пропусна дузпа в 73-ата минута. Тогава отличен рефлекс демонстрира Александър Любенов, който дебютира за "железничарите".

Поморийци доминираха през всичките 90 минути и само пропуските ги лишиха от още по-изразителен успех. Казаков бе точен с глава в 29-ата минута след центриране на Милен Танев. Резервата Шердеров пък с технично изпълнение удвои в 81-ата минута, като прехвърли Любенов, който нямаше какво да направи. Около 1200 зрители аплодираха първата победа на Поморие за този сезон. Сред тях бе и кметът Иван Алексиев, който има абонаментна карта за ВИП места на стадиона.

"Червено-черните" пък записаха трета поредна загуба и останаха с четири точки в първенството, след като четвърти пореден мач нямат победа.