Суонзи спря победния ход на Конте и Челси (видео)

Челси загуби първи точки в Премиър лийг при Антонио Конте, след като направи 2:2 със Суонзи на "Либърти Стейдиъм". Двубоят мина през много обрати и бе изпълнен с дискусионни ситуации. Диего Коща откри резултата в 18-ата минута, но през втората част домакините направиха пълен обрат в рамките на три минути. Гилфи Сигурдсон (59') намали от дузпа, а Лирой Фер (62') направи 2:1. Девет минути преди края Коща донесе равенството на гостите.

Франческо Гуидолин бе направил две промени. Нийл Тейлър и Ки Сун-юен се завърнаха сред титулярите. Мениджърът на Челси Антонио Конте заложи на същия стартов състав, който победи с 3:0 Бърнли в миналия кръг. Това означаваше, че новите попълнения Давид Луис и Маркос Алонсо останаха на скамейката в началото.

В 18-ата минута Челси вече водеше в резултата. Фернандес не успя да изчисти добре с глава едно центриране, Оскар свали към Коща, който стреля с десния крак, пращайки топката в долния десен ъгъл. Много скоро след това Азар имаше чудесна възможност да удвои, но Фабиански се намеси добре и спаси удара на белгиеца.

Две минути преди края на първата част Коща направи невероятен пропуск. Корнер пред вратата на домакините доведе до разбъркване, при което топката се озова в нападателя, който от около метър не успя да я прати в мрежата, стреляйки успоредно на голлинията.

В 48-ата минута сантиметри не достигнаха на Азар да подложи крак и да отклони във вратата шут на Вилиан.

Въпреки голямото предимство на гостите Суонзи стигна до изравнителен гол в 59-ата минута. Бароу изведе с дълго подаване Сигурдсон в наказателното поле, Куртоа тръгна да пресича и се хвърли на шпагат, но препъна нападателя. Андре Маринър посочи бялата точка и показа жълт картон на стража, а Сигурдсон изпълни по безупречен начин за 1:1. Само две минути по-късно обратът стана пълен. Лирой Фер отне топката от Кейхил, който разменяваше подавания с Тери пред наказателното поле. След това холандецът стреля покрай Куртоа, който опита да се намеси, но не успя да спре топката, която се търкулна във вратата му. Централният бранител на Челси претендираше за нарушение срещу него и повторенията показаха, че имаше изритване отзад, но това не промени решението на Маринър.

В следващите минути Фабиански се намеси решаващо на няколко пъти след удари на Азар, Коща и Оскар. Голмайсторът на Челси дори претендираше за дузпа в ситуацията с негово участие, но такава правилно не бе отсъдена.

В 81-ата минута Диего Коща изравни. При една продължителна атака на гостите Иванович стреля, получи се рикошет, след който испанският национал засече топката с акробатична ножица. И при този гол имаше дискусионна ситуация, тъй като нападателят удари с крак лицето на Кайл Ноутън. Голът обаче бе зачетен.

В добавеното време домакините искаха втора дузпа, след като Ки падна в наказателното поле, тъй като бе дръпнат за фланелката от Фабрегас. И тук не последва нищо.

Конте не успя да стане четвъртият мениджър на Челси, стартирал с четири победи. До този момент това бяха постигали Жозе Моуриньо, Гуус Хидинк и Карло Анчелоти. Лондончани остават на второ място във временното класиране, на две точки зад лидера Манчестър Сити, който остана единственият отбор с пълен актив след първите четири срещи.