Спартак (Плевен) и Ботев (Враца) си вкараха по веднъж

Тимът на Спартак (Плевен) и гостуващия му Ботев (Враца) завършиха 1:1 в мач от 5-ия кръг на Втора лига. Още от началния съдийски сигнал съперниците се вкопчиха в здрава битка. Гостите имаха шанс да вземат преднина още след първата си атака в 3-ата минута след попадение на Павел Петков. Секунди по-късно Никола Мицански и Ивайло Михайлов се сблъскаха жестоко и с разцепени глави бяха откарани в болницата. Домакините моментално потърсиха изравняване, а най-чистото положение пропусна Преслав Антонов в 35-ата минута. Заслуга за това имаше и отличния вратар на гостите Ивайло Яначков. През второто полувреме спартаковци натискаха, но именно Яначков сторипира устрема им. И той обаче капитулира в 83-ата минута, когато отрази удар на Владимир Каптиев, но притичалия Кристиян Димитров го преодоля за крайното 1:1. Врачани също имаха своите шансове, но Павел Павлов и Тодор Чаворски ги пропиляха.