Скандална дузпа и гол в 93-ата избутаха Севиля до победа

Отборът на Севиля измъкна домакинска победа с 2:1 над досегашния лидер Лас Палмас в двубой от третия кръг на Ла Лига. Гостите от "Гран Канария" водеха до самия край на срещата чрез гол на Тана Домингес (16). В 89-ата Пабло Сарабия изравни от несъществуваща дузпа. Витоло симулира, а съдията се подведе. В 93-ата минута Карлос Фернандес нанесе втори жесток удар върху противника.

Гостите опънаха мрежата още в шестата минута, но след вдигнат флаг за засада на Набил Ел Зар. Минута по-късно Серхио Рико спечели битка очи в очи с Марко Ливая. По-добрата игра на "жълтите" им донесе гол след четвърт час игра. Роке Меса изостри атаката, топката се отклони от Николас Пареха, след което Тана Домингес насочи в мрежата - 0:1. Тимът на Хорхе Сампаоли нямаше удар в първия половин час. В 39-ата минута домакините създадоха двойна възможност, като първо Бен Йедер, а след това и Франко Васкес изпуснаха.

"Бяло-червените" контролираха топката след почивката, но много трудно стигаха до голови ситуации. В 61-ата минута включилият се през втората част Витоло асистира на Хоакин Корея, който не успя да надвие Варас. В 65-ата Мариано центрира, а Стеван Нзонзи не намери целта при удар с глава. В 74-ата топката влезе в мрежата на гостите, но след като тя беше напуснала очертанията на терена. В 87-ата реферът Мартинес Мунуера сгреши и посочи дузпа за домакините, а всъщност Витоло преигра в наказателното поле. Арбитърът изгони бранителя, а Пабло Сарабия отбеляза от бялата точка - 1:1. В 93-ата минута друга резерва Карлос Фернандес отбеляза крайното 2:1.

Снимка: Twitter