Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Кристъл Палас отмъкна победа срещу Боро

Отборът на Кристъл Палас постигна първа победа за сезона в Премиър лийг, след като надигра новака Мидълзбро с 2:1 като гост в мач от четвъртия кръг на новия шампионат.

Лондончани започнаха много активно мача и още в първите минути имаха няколко чисти положения за гол. Така логично в 16-ата минута стигнаха до откриване на резултата. Уилфред Заха центрира отлично към Кристиан Бентеке, който с глава прониза Виктор Валдес. Постепенно обаче домакините се окопитиха и изравниха играта. Това им донесе успех в 38-ата минута, когато Даниел Аяла извиси над всички при едно центриране от корнер на Стюарт Даунинг и направи 1:1.

В началото на втората част Палас отново поведе в резултата. Заха се пребори със защитник на съперника и остана сам срещу вратаря, за да донесе втория гол за тима си. До края на срещата Боро имаше няколко положения, с които поне да стигне до точката, но така и не успя да се възползва от тях.

При това положение лондончани започват да набират скорост след лошия си старт с две загуби на шампионата и вече имат четири точки в подреждането. Мидълзбро пък записа първо поражение след завръщането си в елита и в момента е с пет точки, спечелени с една победа и две равни срещи преди днешната загуба.