Ливърпул сгази шампионите на обновения "Анфийлд" (видео)

Ливърпул разби с 4:1 миналогодишния шампион Лестър в първия си домакински мач за сезона. Мърсисайдци отпразнуваха подобаващо новооткритата главна трибуна на "Анфийлд", с която капацитетът на стадиона се увеличи с близо 8 500 зрители. Селекцията на Юрген Клоп демонстрира много мощна игра в атака, която бе материализирана от головете на Роберто Фирмино (13', 89'), Садио Мане (31') и Адам Лалана (56'). Джейми Варди върна едно попадение (38'), но това бе крайно недостатъчно за шампионите.

Деян Ловрен пропусна двубоя за домакините заради контузия, получена по време на вчерашната тренировка. Лукаш Лейва започна в центъра на отбраната, а Джеймс Милнър отново действаше като ляв краен защитник. Даниел Стъридж стартира на върха на атаката, а Филипе Коутиньо остана на скамейката за началото. Клаудио Раниери заложи на същия състав, както и при победата над Суонзи. Това означаваше, че Джейми Варди и Шинджи Оказаки бяха в атака. Новата рекордна покупка Ислам Слимани не бе в групата за днес.

Ливърпул тотално доминираше през първата част, като скоростта на Мане, Стъридж и Фирмино се оказа голямо изпитание за отбраната на Лестър. Още в 13-ата минута Милнър намери добре Фирмино на границата на наказателното поле. Бразилецът преодоля Хут и стреля покрай Шмайхел, давайки аванс на домакините. В 26-ата минута Шмайхел спаси отбора си от втори гол, след като Мане се озова очи в очи с него, но стражът изби. Пет минути след това второто попадение стана факт. Този път Хендерсън изведе добре Стъридж, нападателят пусна с пета към Мане, който стреля точно за 2:0. Шмайхел отново се намеси и докосна топката, но това се оказа недостатъчно.

В 38-ата минута Лукаш Лейва подари на Лестър гол. Бразилецът опита непохватен пас към Миньоле, но вместо това сервира топката на Варди, който вкара на празна врата. Лестър дори можеше да стигне до равенство в 41-ата минута, когато Миньоле се намеси лошо при един дълго изпълнен тъч. Морган игра с глава, след което топката срещна напречната греда.

В 56-ата минута Ливърпул възстанови аванса си от два гола. Вайналдум задържа добре в наказателното поле, с гръб към вратата, след което пусна към Лалана. Английският национал прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Шмайхел. Пет минути след това Марез изведе добре Варди, но Миньоле успя да спаси - чудесна възможност за гостите. 1/4 час преди края Дринкуотър засече от въздуха центриране от корнер, но топката премина встрани от вратата. Няколко минути след това пък Хендерсън пропусна страхотна възможност, стреляйки от няколко метра високо над вратата. Към края и Мане не успя да преодолее Шмайхел отблизо.

В 89-ата минута Фирмино оформи крайното 4:1. Шмайхел излезе извън наказателното си поле, за да опита да спре напредващия на скорост Мане. Нападателят обаче преодоля стража и успя да намери Фирмино, който вкара на празна врата втория си гол днес.

Ливърпул вече има седем точки след четири изиграни мача, докато Лестър остава с четири.