Вавринка изхвърли Дел Потро

Поставеният под номер 3 в схемата Станислав Вавринка се класира за 1/2-финалите на US Open след победа с 3:1 сета (7:6 (5), 4:6, 6:3, 6:2) над Хуан Мартин Дел Потро. Швейцарецът се справи с аржентинския си съперник за 3 часа и 12 минути игра, като в края на срещата часовникът в Ню Йорк удари 1,20 часа през нощта. На 1/2-финала Стан ще се изправи срещу Кей Нишикори.

Вавринка изкова двойно повече печеливши удари (53:26), а и допусна по-малко непредизвикани грешки (45:49). Швейцарецът успя да пречупи опонента си в осмия гейм на третия сет, когато постигна ключов пробив.

Шампионът от Откритото първенство на САЩ от 2009 година започна летящо и поведе с 3:0, като и в трите гейма се достигаше до равенство. Последваха сравнително лесни геймове за сервиращите до 4:2. В седмия гейм Дел Потро се пропука след непредизвикана грешка от бекхенд и пробивът беше върнат. Стигна се до тайбрек, в който Вавринка поведе с два минипробива. Те бяха заличени, но в края аржентинецът допусна неточност от форхенд и тайбрекът приключи 7:5 за европейския представител.

Във втория сет Дел Потро успя да пробие решаващо в седмия гейм. Във втория сет аржентинецът имаше сериозно предимство в процента на спечелени точки от първи сервис. Аржентинецът игра стабилно от задна линия и съумя да задържи своя аванс.

Третият сет вървеше гейм за гейм и безметежно за сервиращите. Едва няколко точици бяха записани в графата на посрещачите преди осмия гейм. В него Вавринка на три пъти успя да стигне до точки за пробив, като при третия опит триумфира. До края на сета той не допусна изненада на своето подаване.

Ранен пробив в четвъртия сет сякаш показа, че срещата върви към своя завършек. Стан доминираше на корта, а южноамериканецът не се беше отърсил от загубата в предния сет. Дел Потро записа три пъти по-малко уинъри в четвъртия сет и не оказа съпротива за крайното 6:2 в полза на швейцареца.