Халеп взе сет, но не успя да спре устрема на Серина

Световната №1 Серина Уилямс продължава с победите на US Open. Тази нощ американката надигра в три сета - 6:2, 4:6, 6:3, поставената под номер 5 в схемата Симона Халеп. Румънката даде сериозен отпор на своята противничка и за пръв път от началото на турнира Уилямс загуби сет. Това обаче не бе достатъчно да спре устрема й към 1/2-финала, където ще се изправи срещу Каролина Плишкова.

Първият сет започна добре за Серина, който поведе с пробив още в началото. След това обаче и тя за пръв път в турнира бе пробита за 2:3. Радостта на Халеп обаче бе кратка, тъй като това бе последният гейм, който тя спечели в този сет, който отиде на сметката та Уилямс с 6:2.

Вторият сет обаче бе доста по-вълнуващ. Серина взе своето подаване и в следващия гейм стигна до 7 точки за пробив, но Халеп някак успя да удържи и да изравни. Веднага след това румънката се възползва от набраната инерция и самата тя направи брейк при сервис на Уилямс.

След това всяка от двете тенисистки печелеше своето подаване, за да се стигне до епичния 10-ти гейм. Тогава Халеп сервираше за сета, но никоя от двете съпернички не искаше да се даде лесно. Серина имаше 5 точки за пробив, които не успя да реализира. Румънката пък пропусна 4 сетбола, но при петия открил се шанс най-накрая успя да нокаутира съперничката си и изравни резултата в сетовете след 6:4 в своя полза.

Така се стигна до решаващ трети сет. В първия гейм Халеп пропусна две точки за пробив и това като че ли я извади от равновесие. След това румънката допусна самата тя да бъде пробита за 3:1 и до края Серина не изпусна инициативата, като затвори сета и мача с 6:3 в своя полза.